محل تبلیغات شما

دوره تخصصی باریستا (آموزش باریستا) کلاس باریستا

دوره تخصصی باریستا (آموزش باریستا) کلاس باریستا: باریستا یک کلمه ی ایتالیایی است. باریستا یا قهوه چی کسی است که در کافی شاپ و یا هتل نوشیدنی های گرم بر پایه ی اسپرسو آماده می کند. در این دوره هنرجویان باید ساختار دانه و دم آوری آن را بشناسند. تهیه ی قهوه اصول و ریزه کاری های زیادی دارد. علاوه بر آن شناخت ابزارالات مورد نیاز و دستگاه های آماده سازی و سرو قهوه در این دوره از ضروریات است. بنابراین تهیه ی یک شات قهوه ی با کیفیت به عوامل متعددی مانند توانایی، مهارت، درک ساختار دانه و شناخت قهوه و … بستگی دارد.

یک باریستای خوب باید بتواند علاوه بر موارد موجود در منو، نوشیدنی های گرم من جمله قهوه را بر اساس سلیقه ی مشتریان تهیه کند. یک باریستا باید بتواند مواد اولیه ای که سفارش می شود و در نهایت سر میز مشتری ها می رود را کنترل و نظارت کند.

دوره باریستا من 

سرفصلهای آموزش تخصصی باریستا (دوره باریستا) کلاس باریستا (کافه من)

محتوای آموزش لاته آرت – کلاس تخصصی باریستا (آموزش باریستا) دوره باریستا

مهمترین سرفصلی که در این دوره آموزش داده می شود تکنیک لاته آرت است. این تکنیک در واقع هنر تلفیق شیر بخار داده شده و قهوه است که با تکنیک های خاصی به وسیله ی دستان هنرمند باریستا بر روی قهوه ایجاد می شود. هدف این کار زیبا تر کردن و افزایش میل و همینطور ایجاد لذت بیشتر در مشتریان است. باریستا برای ایجاد یک طرح زیبا بر روی قهوه باید تاثیر آلیاژ بدنه پیچر در کیفیت فوم شیر، کاپ شناسی، شیمی شیر، روش کار و طراحی با قلم آرت را به خوبی بشناسد.

ورودی آموزش تخصصی باریستا (کلاس باریستا) دوره باریستا (کافی من)

کسانی که علاقمند به کار در سمت باریستا هستند می توانند در این دوره شرکت کنند.


آموزشی 2020

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
طلاق توافق | مراحل و شرایط طلاق توافقی اسنپ سوله کار Top Game News and Guide مشاوره تحصیلی هرنی هک خصوصی آموزش سئو سایت تولیدی بند رخت